Drewniane domy z bali

Domy z bali kojarzą się zazwyczaj z wakacjami w górach, gdzie tego typu budynki wpisują się znakomicie w górski krajobraz. Jednak nie musi być to rozwiązanie pasujące tylko do góralskiego trybu życia.

Domy drewniane z bali budowane przez Naturekodom idealnie pasują do działki rekreacyjnej, nie tylko ze względu na swój piękny wygląd, ale także z powodu naturalnego surowca, z którego są zbudowane. Wbrew pozorom jest to wytrzymała konstrukcja, odporna na warunki atmosferyczne, która sprawdzi się na letni wypoczynek. Drewno powinno być dobrej jakości i o odpowiedniej wilgotności, dzięki czemu w domu będzie panował mikroklimat dostosowany do jego mieszkańców. Zapewni także przyjemną temperaturę wewnątrz przy panujących wokół upałach.

Tego typu domy nadają się nie tylko na działki przeznaczone do użytku rekreacyjnego. Produkowane są także domy z bali całoroczne, które nadają się dla całej rodziny. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że nie zawsze pasuje on wyglądem do otoczenia – budynek może się nie w pisać w typowo miejską architekturę bogatą w beton i szkło. Bardziej odpowiednie sąsiedztwo to naturalny obszar – polana, lasy, wiejska przestrzeń.

Nie należy obawiać się drewna jako budulca naszego wymarzonego domu. Zastosowanie odpowiedniej wkładki sprawia, że drewno posiada dobre właściwości izolacyjne i zapewnia ochronę przed nawet bardzo silnym mrozem. Jednocześnie dzięki naturalnym materiałom, dom przepuszcza wilgoć, dzięki czemu jej poziom nie jest za wysoki, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Taka wentylacja sprawia, że dom z bali jest odpowiedni także dla dzieci i alergików. Kolejną zaletą jest bezsprzecznie czas budowy. Jest on o wiele krótszy niż budowa tradycyjnego domu murowanego. Od czasu wyboru projektu do ukończenia stanu zamkniętego budynku może minąć zaledwie kilka miesięcy – niewątpliwie kusi to osoby, które chcą się szybko wprowadzić do wymarzonego miejsca.

Unikatowy wygląd i sprzyjające warunki panujące w domu z bali sprawiają, że jest to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie ekologię przy jednoczesnym zachowaniu trwałości konstrukcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *