alpinistyczne mycie okien

Jak wykonywane jest alpinistyczne mycie okien?

Polskie miasta stają się dzisiaj prawdziwie światowe. Pojawia się w nich mnóstwo budynków biurowych o bardzo dużej wysokości, które mają całkowicie przeszklone elewacje. Mycie okien w takim budynku byłoby bardzo trudne, gdyby chcieć to robić w sposób tradycyjny. Co prawda możliwe jest dostanie się do zewnętrznej części szyb od wewnątrz pomieszczeń biurowych, ale to znacznie utrudniłoby wykonywanie zadań pracującym tam ludziom. Jak więc umyć okna w takim budynku? Przekonajmy się.

 

Metody alpinistyczne

Najlepsze wydają się metody zaczerpnięte rodem z alpinizmu. Polega to na tym, że pracownicy spuszczają się na linach z dachu budynku, który niejednokrotnie jest bardzo wysoki. Mycie okien alpinistyczne jest bardzo szybkie i skuteczne, jednak również bardzo widowiskowe i bardzo niebezpieczne dla pracowników. Dlatego też mogą je wykonywać tylko wykwalifikowane osoby, które mają już doświadczenia we wspinaniu się po górach. Dzięki temu wiedzą w jaki sposób zachowywać się, by nie doszło do jakiegoś wypadku w czasie pracy. Alpinizm przemysłowy wykorzystywany jest jednak nie tylko do mycia okien, ale w ten sposób niejednokrotnie przeprowadza się chociażby odśnieżanie dachów i tym podobne.

 

Czy to jest niebezpieczne?

Wbrew pozorom uprawianie alpinizmu przemysłowego nie jest szczególnie niebezpieczne dla samych pracowników, którzy wiedzą jak się zachować, by nie spaść z wysokości. Jednak patrząc na to wszystko z dołu, możemy odnieść wrażenie, że wykonywanie takich prac do najbardziej bezpiecznych nie należy. Jednak jest to tylko wrażenie. Niemniej alpinizm przemysłowy potrafi zapewnić naprawdę mocne wrażenia, dlatego też nie brakuje chętnych do wykonywania tego typu prac. Na przykład warszawska firma RopeExpert regularnie otrzymuje więcej podań o pracę, niż może zatrudnić pracowników. Trudno z resztą się temu dziwić, praca taka jest dobrze płatna, zapewnia adrenalinę, a jednocześnie nie wymaga wyjeżdżania gdzieś daleko w góry, by poczuć ten dreszczyk emocji.

Jak możemy się więc przekonać, mycie okien alpinistyczne jest szybkie i wbrew pozorom bezpieczne. Nie powoduje problemów w organizacji pracy wewnątrz budynku biurowego, ponieważ pracownicy myjący okna nie muszą w ogóle wchodzić do wewnątrz pomieszczeń biurowych. Z drugiej strony taka praca daje mnóstwo mocnych wrażeń, stąd nie brakuje ludzi chcących wykonywać to zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *