Czym jest alpinizm przemysłowy?

Niektóre oferty pracy, które na pierwszy rzut oka wydają się banalne i niewymagające zbyt wiele, często okazują się zajęciami, z którymi poradzą sobie tylko wybrane osoby.

Jedną z takich prac jest alpinizm przemysłowy, która wymaga pracy na wysokościach w podparciu albo podwieszeniu. Głównie służy do czyszczenia elewacji budynków, mycia okien czy przegląd platform wiertniczych. To jedynie parę przykładów, w których wykorzystywany jest alpinizm przemysłowy.

Czy każdy może pracować jako alpinista przemysłowy? Jak w każdym zawodzie, jest to niestety niemożliwe. Osoba posiadająca lęk wysokości jest dyskwalifikowana na samym początku, ponieważ uniemożliwia jej to pracę. Możemy to porównać do przykładu strażaka, który boi się ognia. Wydaje się niemożliwe i takie jest. Do pewnych zawodów potrzebne są predyspozycje, które ciężko nabyć.

Jakie zatem wymagania trzeba spełniać? Jeśli lęk wysokości nas nie dotyczy, możemy przejść dalej. Kandydat musi przejść badania zdrowotne, które zdyskwalifikują choroby serca, zaburzenia równowagi, wysokie ciśnienie, omdlenia. Osoba starająca się o pracę jako alpinista przemysłowy powinna być również sprawna psychicznie i odporna na obciążenia psychiczne. Wyżej wymienione wymagania są konieczne.

Człowiek, który wykonuje ten zawód, zasługuje na podziw. Znoszenie skrajnych warunków atmosferycznych jest czymś, z czym nie radzi sobie wiele ludzi, a musimy dodać do tego ciągłe narażenie na stres i przede wszystkim ryzyko zawodowe, ponieważ nie trudno o nieszczęśliwy wypadek podczas pracy.

Jeśli jesteś osobą, która spełnia powyższe wymagania i czujesz, że alpinizm przemysłowy jest dla ciebie, nie czekaj i zgłoś się na odpowiednie kursy. Zajęcia prowadzone przez specjalistów wprowadzą każdego uczestnika w zasady pracy oraz pozwolą ukończyć kurs bhp, który jest konieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *